Понеділок, 24-Червня-2024, 05:37


Меню сайту

Попередній матч
07.11.2021
ДУБІВЦІ-ВІКТОРІВ
6:0

Наступний матч
27.03.2022
ДУБІВЦІ-КОМАРІВ
?:?

Ми у фейсбуку

Друзі сайту

                            
            

   Футбол - це, як відомо чоловіча гра.  А Галицька земля з давніх-давен славиться справжніми героями, справжніми чоловіками. Є на Галичині славне село Дубівці, в якому проживає багато справжніх чоловіків, яким притаманні героїчні якості. Вони завжди захищали свої родини, своє село, свою землю; завжди відстоювали свободу і незалежність рідної неньки України. Та незважаючи на всі труднощі життя, нелегку працю, яка лягає на чоловічі плечі у селі, знаходили час на дозвілля.

   Перша згадка в історії футболу в селі Дубівці датується початком 30-х років ХХ століття. На початку 1930 року в селі проходив зліт « соколів ».  На цьому злеті дубовецькі, а також із довколишніх сіл « соколи » демонстрували спортивні вправи, переплетені стрілецькими піснями, а також перші ігри у футбол. Дійство відбувалося на площі Плоске ( теперішній стадіон ), яка була заповнена тисячами людей з довколишніх сіл. Це було щось грандіозне і незабутнє. З цього часу в село почав проникати спорт, і зокрема футбол. Займався з молоддю студент станіславської  гімназії Петро Савчук ( автор книги « Дубівці. З історії одного села»). Активними спортсменами були Трощук Михайло, Коржак Михайло, Галюк Володимир, які народилися на початку ХХ століття, і згодом стали учасниками національно-визвольного руху на Прикарпатті.  З приходом радянських військ  в 1939 році розвиток футболу в селі призупинився. А потім війна, післявоєнна відбудова, активна дія радянської влади по створенню колгоспів – не до футболу було.

  Та вже починаючи з кінця 50-х років футбол почав відновлюватись. Спочатку це були прості дитячі змагання між вулицями села. Та вже 70-хроків футбол набирає більших обертів. Створюється справжня команда, яка бере участь у районних змаганнях між командами з різних сіл Галицького району.

  У 1980 році команда села під назвою «Дністер» виборола друге місце у чемпіонаті  району. Велику підтримку в ті часи футболу надавав цементно-шиферний комбінат с. Ямниці.

      

склад команди: Пристай Зіновій, Вівчарик Роман, Легін Андрій, Трощук Михайло,

Пилюк Михайло, Ільків Ігор, Куцій Василь, Бибик Богдан, Трощук Степан,

Легінь Іван, Галюк Ігор, Блінчук Володимир, Засєдко Іван, Куцій Михайло.

    Починаючи з 2008 року велику роботу по відновленню команди і участі її у районних змаганнях брав тогочасний голова сільської ради Артур Пилюк,

та депутати сільської ради брати Луцаки: Андрій та Василь. І результати не забарились. Сезон 2009 року команда завершила на 6 місці (2-ліга група "Б")

В сезоні 2010 року було завойоване 5 місце (2-ліга). І поки що найкращий результат команда показала в 2011 році зайнявше 2 місце в 2-лізі. Також в

цьому році відбулася товариська гра ветеранів Дністра з командою села Комарів.  У 2012 році  надав допомогу новою футбольною формою та

спортивним взуттям депутат Верховної Ради Микола Круць.


    
  матеріал підготувала Савчук Надія Петрівна (вчителька Дубовецької школи)

Міні-чат

Відео

Чемпіонат України

Радіо
Radio Zabawa

Заказать песню

Статистика сайту

Футбольний клуб ДУБІВЦІ ® 2024 офіційний сайт
e-mail:dubivcifc@gmail.com
дизайн INDI-AN ®